Zabiegi na bazie kwasów chemicznych marki peel mission
Marka PEEL MISSION® to wiodący producent peelingów chemicznych o wysokiej skuteczności w terapiach odmładzających, redukujących blizny, przebarwienia, objawy trądziku pospolitego i różowatego. Wszystkie preparaty produkowane są zgodnie z najwyższymi normami jakości co potwierdzone jest certyfikatem ISO 22716 i GMP.
Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu.
Skuteczność spersonalizowanych zabiegów w gabinecie
Wszystkie peelingi PEEL MISSION® cechują się wysoką biodostępnością (pH peelingu jest niższe od pKa kwasu) a płynne podłoże preparatów dodatkowo zwiększa efektywność penetracji kwasu w głąb skóry. Monopeelingi Peel Mission® dają możliwość łączenia kilku eksfoliantów w trakcie jednego zabiegu dostosowując go do indywidualnych potrzeb klienta oraz potęgując jego efekty.
Kolejność stosowanych preparatów w zabiegu opracowana została w procedurach zabiegowych PEEL MISSION®. Eksperci wzięli po uwagę szereg czynników mających wpływ na skuteczność działania biologicznego, takie jak: rodzaj kwasu, jego pKa wielkość cząsteczki, oraz pH.
Wit C
Dla kogo?
Palacze, kuracja po kąpielach słonecznych, osoby, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych tzw. "pajączki naczyniowe".
Działanie:
Podstawowa, biologicznie czynna postać witaminy C - kwas askorbinowy. Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę, i wpływa na spłycenie zmarszczek.
W badaniach klinicznych gdzie stosowano 4% kwas laktobionowy przez 6 tygodni udowodniono całkowitą remisję lub znaczną redukcję teleangiektazji i zmniejszenie lub całkowite usunięcie stanu zapalnego skóry.
Dodatkowo:
- ma unikalną właściwość wiązania i zatrzymywania wody w naskórku,
- wygładza i zmiękcza naskórek,
- posiada działanie antyoksydacyjne,
- reguluje odnowę komórkową,
- łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.
Kwas jabłkowy Kwas hydroksybursztynowy (kwas jabłkowy) w naturze występuje w jabłkach, przeważnie niedojrzałych, a także w winogronach oraz owocach agrestu. Należy do grupy kwasów AHA. Wykazuje działanie nawilżające, ponadto minimalizuje drobne zmarszczki, rozjaśnia skórę, poprawia jej teksturę oraz zmniejsza widoczność ujść gruczołów łojowych (tzw. porów).
Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas, który jest obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) i posiada właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe.
Na poziomie naskórka kwas pirogronowy zmniejsza przyleganie pomiędzy korneocytami co powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi (akantoliza) i w następstwie następuje ścienienie warstwy rogowej. Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.
Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas ten ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe). Natomiast na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu.
Kwas piorogronowy powoduje na skórze zaczerwienienie (rumień), nie wywołuje jednak dyskomfortowych dla klienta defektów estetycznych (pojawienie się krost i utrzymującej się ciemnej pigmentacji).
Kwas szikimowy swoją nazwę zawdzięcza roślinie, w której występuje w warunkach naturalnych. Shikimi to japońska nazwa anyżku gwiaździstego – przyprawy, która została doceniona również przez medycynę naturalną i przemysł kosmetyczny.
Kwas szikimowy jest wielofunkcyjną substancją czynną. Wśród jego głównych właściwości kosmetycznych najbardziej docenia się zdolność do zmniejszenia ilości zmian trądzikowych, zaskórników, działanie przeciwzapalne i sebostatyczne. W zależności od stężenia i pH może nawilżać lub złuszczać. Jest najłagodniejszym kwasem z grupy AHA, dlatego może być stosowany u osób ze skórą naczyniową, dojrzałą i suchą. Wyniki badań naukowych potwierdzają także antyoksydacyjne i rozjaśniające właściwości kwasu szikimowego - minimalizuje przebarwienia potrądzikowe, ale też wyrównuje koloryt skóry.
Kwas salicylowy Dzięki swoim właściwościom cząsteczki kwasu salicylowego przenikają w głąb skóry nawet do mieszków włosowych. Wpływa na oczyszczenie porów i zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym likwiduje bakterie Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie trądziku.
Kwas salicylowy działa złuszczająco na skórę. Podczas zabiegu odczuwa się charakterystyczne szczypanie skóry. Podczas cyklu zabiegów mogą wystąpić zaczerwienienia, podrażnienia skóry. Nie należy zrywać złuszczającego się naskórka, aby regeneracja skóry nastąpiła bez blizn.
Składniki aktywne linii ANTI ACNE wpływają na:
- redukcję trądziku,
- oczyszczanie zaskórników,
- spłycenie blizn potrądzikowych,
- zmniejszenie porów na skórze,
- rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych,
- działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie,
- regulację wydzielania sebum
Kwas mlekowy
Ten rodzaj kwasu bardzo dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Pomaga rozjaśnić zmiany barwnikowe i wyrównuje koloryt cery. Niskie stężenie kwasu mlekowego wykazuje właściwości nawilżające. Dzięki takiemu działaniu skóra jest miękka, gładka i promienna.
Składnik aktywny linii LIGHTENING wpływa na:
- rozjaśnianie przebarwień,
- regenerację skóry z fotouszkodzeniami,
- spłycenie i wygładzenie zmarszczek,
- wzmocnienie i nawilżenie skóry,
- zmniejszenie produkcji sebum,
- redukcję zmian trądzikowych,
- spłycenie zmarszczek i blizn.
Peelingi na bazie tego kwasu można stosować jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej na bazie kwasu salicylowego ponieważ kwas mlekowy dodatkowo wykazuje własności:
- pielęgnujące cebulki włosowe i oczyszczające mieszki,
- likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.
Kas fitowy To organiczny związek chemiczny, który w naturze występuje w roślinach strączkowych, wielu nasionach, ziarnach i otrębach zbóż.
Kwas fitowy ceniony jest szczególnie w pielęgnacji skóry z przebarwieniami, ponieważ dzięki zdolności chelatowania jonów miedzi zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia. Jest
także łagodnym eksfoliantem wykazującym działanie nawilżające, antyoksydacyjne, jak również obkurczające rozszerzone naczynka krwionośne.
Kwas glikolowy naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Jest najpopularniejszym alfa-hydroksykwasem. Wykazuje szerokie zastosowanie przy redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i przy zaburzeniach rogowacenia.Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę: w stężeniach do 15% kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów. Wyższe stężenia (20%-35%) oprócz działania nawilżającego dają efekt powierzchniowego peelingu. Wysokie stężenia (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracje w skórze właściwej.
Kwas ferulowy to organiczny związek chemiczny, pochodna kwasu cynamonowego. Jest izolowany z roślin głównie liściastych, z nasion i kory drzew iglastych, z ziarn pszenicy, ryżu, kukurydzy czy żyta.
Główną zaletą kwasu ferulowego są jego silne właściwości przeciwutleniające i dezaktywujące wolne rodniki, dzięki czemu znacząco wpływa na redukcję tzw. stresu oksydacyjnego i tworzenie dimerów tymidynowych. Są to procesy, które mogą przyspieszyć starzenie się skóry.
Kwas ferulowy w produktach Ferul Peel stosowany regularnie w zabiegach co 7-14 dni zapobiega starzeniu się skóry. Są to zabiegi profilaktyczne. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć wygładzenie i nawilżenie skóry.
Kwas ferulowy:
- dezaktywuje wolne rodniki będące przyczyną fotostarzenia się skóry,
- chroni skórę przed promieniami słonecznymi,
- może być stosowany przez cały rok.
Kwas laktobionowy w odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, ale wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry (co jest wynikiem budowy alfa i beta hydroksykwasów).
Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.
Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji następujących rodzajów skór:
- ze stanami zapalnymi,
- w AZS,
- wyprysku kontaktowym,
- trądziku różowatym,
- trądziku zwykłym,
- łojotokowym zapaleniu skóry,
- skóra z teleangiektazjami,
- skóra z rumieniem,
- skóra wrażliwa
Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy, dzięki swojej budowie, nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.
Kwas azaleinowy Dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, tej skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.
Działanie:
Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.
Dużym atutem omawianej substancji jest jej poczwórna aktywność:
- działanie przeciwzaskórnikowe,
- działanie przeciwbakteryjne,
- działanie przeciwzapalne,
- ma zdolność hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające.
Również w naszym gabinecie dostępne są produkty firmy do pielęgnacji domowej, pomagają przedłużyć efekty zabiegowe. Produkty te to toniki, pianki i żele do demakijażu, kremy do twarzy pod oczy oraz serumy. Polecamy!!!
Kwas Migdałowy
należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Występuje w naturze w gorzkich migdałach. Spośród kwasów AHA jest tym o największych właściwościach przeciwbakteryjnych oraz dzięki budowie cząsteczki posiada specyficzne możliwości terapeutyczne. Charakterystyczną właściwością kwasu migdałowego jest powolność działania, dzięki czemu stanowi on substancję pewna i łatwą w aplikacji.
Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą. Nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.
Peeling kwasem migdałowym nie wywołuje uczucia pieczenia ani zaczerwienienia (w 80% przypadków), zachowując jednocześnie swoją skuteczność.
Zalety:
- złuszczenie zrogowaciałego naskórka - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
- odbudowa i reaktywacja postarzałej skóry
- Działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa struktury skóry, wygładzenie zmarszczek powierzchniowych
- Wpływ na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co zapewnia ujędrnienie skóry.
- wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
- regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi – depigmentacja (rozjaśnienie przebarwień)
- Polecany jako przygotowanie skóry do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających, ułatwia późniejszą regenerację skóry i zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych.
- regulacja wydzielania sebum
- silne działanie antybakteryjne i regulujące, sprawdza się w przypadku wyprysków trądzikowych i zaskórników.